HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kategoria e pare
Kategoria 1/ Shtyhet fillimi i Kampionatit
nga Albaniassocer    E shtunë, 13 Shtator 2014 09:55    pdfShtypEmail
kategoria e pareFshf-ja me ane te nje komunikate ka lajmeruar se starti i Kategorise se Pare eshte shtyre me nje afat te papercaktuar.Shkak i kesaje shtyrje jane bere mungesat ne dokumentacjonet qe kerkohen nga...
Lexo ma...
 
Skandali/ Ne Velipoje nderpritet ndeshja, Mamurrasi braktis fushen
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 21 Dhjetor 2013 17:21    pdfShtypEmail
kategoria pareNje vendim shume I dyshimte I gjyqtarit Remzi Sadiku ka nderprere ndeshjen ne Velipoje. Skuadra e Mamurrasit pasi ka marre nje 11-metersh kunder eshte larguar nga fusha ne shenje proteste. Sadiku...
Lexo ma...
 
Kategoria e Pare/ Dinamo fiton ne Elbasan, Apolonia barazon ne Gjirokaster
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 21 Dhjetor 2013 17:17    pdfShtypEmail
DinamoDinamo eshte futur ne gare per tu rikthyer ne Kategorine Superiore. Pas fitores surprize ne Elbasan, blute e kryeqytetit kane pare veten te afrohen shume me kreun. Nje pike me shume per ta ka qene...
Lexo ma...
 
Kategoria e pare/ Dinamo rikthehet ne gare per vendin e dyte
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 14 Dhjetor 2013 21:31    pdfShtypEmail
DinamoJava e 14-te e Kategorise se pare, ka sjelle disa rezultate te paparashikuara. Elbasani dhe Apolonia, dy skuadrat e vendeve te para u ndalen ne barazime dhe menjehere Dinamo e ka pare veten ne gare...
Lexo ma...
 
Pogradeci/ Shkarkohet trajneri Ardian Abazaj, promovohet Arben Mahmutaj
nga AlbaniaSoccer    E martë, 10 Dhjetor 2013 00:33    pdfShtypEmail
pogradeci thumbSot eshte shkarkuar trajneri i Pogradecit Ardian Abazaj. Shkaku kryesor i shkarkimit te tij ka qene mungesa e rezultateve nga skuadra Pogradecare.  Shkarkimi nga detyra, trajnerit Abazaj i...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL