HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team Info - Turbina
Turbina
Club Name:KS Turbina
Team Name:Turbina
Short Name:TUR

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 26 2 0 0/0/2 1:3 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 33 2 0 0/0/2 2:7 0
2018-19 Kategoria 1 20 18 9 2/3/13 10:34 0
2017-18 Kupa e Shqiperise 33 4 0 1/1/2 7:14 0
2016-17 Kategoria 1 10 0 11 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 29 2 0 0/0/2 0:5 0
2016-17 Kategoria 1 13 18 21 6/3/9 16:20 0
2016-17 Kategoria 1 1 0 0 0/0/0 0:0 0
2015-16 Kategoria 1 16 27 28 8/7/12 29:35 0
2011-12 Kupa e Shqiperise 28 0 0 0/0/0 0:0 0
2010-11 Kupa e Shqiperise 35 1 0 0/0/1 1:3 0
2009-10 Kategoria 1 15 30 28 7/7/16 35:53 32