HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe, te rikthehem perseri !
nga Gent Mebelli   E mërkurë, 17 Prill 2024 02:28   pdfShtypEmail

Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe, te rikthehem perseri !

shkodran mustafi

Shkodran Mustafi, ylli shqiptar Kampion Bote ne vitin 2014, mendon te vazhdoje

ende karrieren e tij dhe ka shprese te madhe ne nje rikthim te mundshem.

Une jam pa klub qe nga vera e kaluar dhe brenda ketij muaji mbush 32- vjec, por ndjehem ende i ri, kam akoma energji dhe motivim te mjaftueshem per te sulmuar serisht majat e futbollit.

Kjo eshte per momentin deshira ime me e madhe !

Mustafi është pa klub që nga vera e vitit 2023. Ai ka luajtur për herë të fundit në Spanjë

për UD Levante, ku e penguan vazhdimisht nga lëndimet e shumta.

Si futbollist, vitet e tij më të bukura, mbrojtesi i kaloi në FC Arsenal, ku luajti për pesë vjet.

Ai ishte gjithashtu pjesë e ekipit Gjerman që fitoi Kupën e Konfederatave ne vitin 2017 dhe ndeshjen e tij te fundit me perfaqesuesen e DFB e luajti po ate vit.

Pyetjes, se sa larg shkon Gjermania ne Euro 2024 ai ju pergjig: kam shumë besim te skuadra gjermane, kete verë në luajme ne shtëpi dhe une mendojse ne kemi një ekip që mund të konkurrojë për titullin Kampion.

Gent Mebelli


busy
komente