HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi
nga Gent Mebelli   E diel, 14 Prill 2024 00:00   pdfShtypEmail

Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi

 kombetarja shqiptare

Armando Broja, eshte aktivizuar te Fulhamit vetem 10 minuta, duke u lene pothuajse gjithe kohes ne tribune trajneri Silva.

Jasir Asani, eshte aktivizuar vetem 8 minuta duke u lene serish kete fundjave jashte ekipit te Guangju, qe ka humbur per te pesten here rradhazi ne kampionatin e Korese se Jugut.

Mario Mitaj, lojtar me kualitet dhe cilesi te padiskutueshme, te cilat i tregoi ne te gjitha ndeshjet me Kombetaren, ka marre shume pak minuta nga trajneri Galaktionov ne tre ndeshjet e fundit me Lokomotiven e Moskes

Nedim Bajrami, javen e kaluar mbas nje goli dhe nje asist-i, ne Salernitana u shpall 

„Man of the Match. Ne ndeshjen kunder Milan-it qendroi ne stol, pasi nuk u preferua nga trajneri Ballardini, megjithese mesfushori i ka shenuar pothuajse te gjithe ekipeve te medha, duke bere kundra tyre paraqitje shume pozitive.

Fakti qe shume lojtare te Kombetares nuk po marrin minutat e duhura ne Kampionatet e vendeve ku luajne, eshte shume shqetesues jo vetem stafin drejtues dhe trajnerin Sylvinho,

por edhe per shqiptaret anembane botes.

Ne te gjithe shpresojne qe yjet e „ ENDRRES KUQ E ZI „ te jene ne formen e tyre me te mire per EURO 2024 ne Gjermani.

Gent Mebelli


busy
komente