HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe Xhaka ja hoqi
nga Gent Mebelli   E martë, 16 Prill 2024 15:08   pdfShtypEmail

Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe Xhaka ja hoqi

Bayer 04, nje hitori si ne perralle qe do tregohet nder breza.

altin rraklli unterh

Protagonist: Altin Rraklli :

E shtune 20. Maj 2000, Bundesliga: dita e 34 e ndeshjeve.

Bayer 04 Leverkusen humbet me rezultatin 2 me 0 kundra SpVgg Unterhaching, dikur me protagonist yllin e Kombetares Altin Rraklli.

Sezonit 2000/2001 kur Bayer 04 humbi tre mundesi per te fituar tre tituj, vetem brenda pak ditesh, la nje hije te rende mbi qytetin mej160 mije banore te Leverkuse-it.

Nofka “ Vizekusen” u be titulli i gazetave dhe rubrikave sportive, asokohe ne Gjermani.

Kjo “Nofke do ta shoqeronte klubin deri ne ditet e sotme, duke u bere nje nga fjalet ne te urryera per Rudi Völler ( Sot: Drejtori sportiv i DFB )

Protagonist: Granit Xhaka :grant xhaka 1

 E djele 14. Prill 2024, Bundesliga: dita e 29 e ndeshjeve.

Bayer 04 Leverkusen fiton me rezultatin 5 me 0 kundra SV Werder Bremen dhe vetem ne minuten e 60-te ndeshjes, mbas golit fenomenal te Granit Xhakes u sigurua se, titulin e Kampionit ne Budeslige nuk do tja rrembeje me dot askush.

 

Nofka “ Vizekusen” dhe trauma e titujve te humbur, tashme eshte histori !

Gent Mebelli


busy
komente