HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
KRENARITE shqiptare kampion te Bundesliges
nga Gent Mebelli   E martë, 16 Prill 2024 00:00   pdfShtypEmail

KRENARITE shqiptare kampion te Bundesliges

Xherdan Shaqiri ylli shqiptar,

Kampion i Bundesliges me FC Bayern ne vitet 2013, 2014,shaqiri xhaka 2015.

Xherdan Shaqiri fitoi tre kampionate radhazi me Bayern e Mynihut.Ishin vitet me te arta te klubit sepse ne vitin 2013 nen drejtimin e trajnerit Jupp Heynckes ai fitoi edhe Ligen e Kampioneve. Qendroi te Bayer-ni deri ne vitin 2015 dhie pas u transferua te Interi i Milanit.

Granit Xhaka ylli shqiptar,

Kampion i Bundesliges me Bayer 04 Leverkusen ne sezonin 2023-2024.

Mesfushori zviceran Granit Xhaka fitoi të dielën me Bayer Leverkusen titullin e parë kampion në historinë e klubit. 31- vjecari erdhi nga Arsenali duke deklaruar, se donte te arrinte gjera te medha. Ai e mbajti fjalen duke qene nje nga garantet e suksesit dhe duke realizuar me zgjuasi dhe disipline urdherat e trajnerit Xabi Alonso.

Trofeja e Bundesliges Granit Xhaken do te jete per here te pare ne historine e saj prej ari ne qoftese se Bayer 04 do ta mbylle kete sezon i pamposhtur.

Gent Mebelli


busy
komente