HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Chelsea njeh Kosovën
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 22:26   pdfShtypEmail

xlesa fan klub kosoveeeeGjigandi anglez, Chelsea, edhe zytarisht ka njohur dhe ka pranuar në gjirin e saj klubin e tifozëve nga Kosova, “Chelsea Fan Club Kosovo”. Ky fun club ka njoftuar me anë të një komunikate në rrjetet sociale se është pranuar nga klubi të clin ata e simpatizojnë. Por, këtë e ka bërë edhe klubi londinez që në faqen zyrtare e ka njohur klubin e tifozëve të Chelseat nga Kosova. Shtohen keshtu perpjekjet per te perhapur emrin e Kosoves apo dhe tifozeve qe ky vend ka per futbollin nderkombetar. “Chelsea Fan Club Kosovo” do te kete mundesi te pajiset me bileta stadiumi ku do te mund te shohi nga afer skuadren e tyre te zemres.


busy
komente