HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplete
nga Gent Mebelli   E mërkurë, 10 Prill 2024 00:00   pdfShtypEmail

Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplete xhaka grafik 1600

 

Kampion, fitues i Kupes dhe ndoshta mund te sjellim ne shtepi edhe dicka nga Europa League.

Ylli shqiptar i Bayer Leverkusen-it flet per here te pare publikisht per nje triplete te mundeshme.

Duhet te jemi te vetedijshem se ne mund te bejme mrekulli duke u bërë kampion, për herë të parë në historinë e klubit !

Bayer Leverkusen ka shanset më të mira për të arritur në gjysmëfinale të Ligës së Evropës falë fitores 2-0 në ndeshjen e parë kundër West Ham United.

Nje rezultat i shkelqyer, por jo perfekt, prandaj ne duhet të qëndrojmë të fokusuar.

Mesfushori i cili u transferua nga Arsenali në verë paralajmëroi mbas ndeshjes shoket e skuadres tij që të qendrojne me kembe ne toke.

Gent Mebelli


busy
komente