HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne Anfield Road
nga Gent Mebelli   E premte, 12 Prill 2024 00:00   pdfShtypEmail

Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne Anfield Road 
djimsiti-atalanta-bergamo

Sot ne mengjes, mbrojtësi i Atalantes Berat Gjimshiti kazbuluar sekretin e fitores ndajLiverpoolit. Ai tha se të gjithe lojtaret e Atalantës i kryen mirë detyrat e tyre, disiplina taktike dhe deshira per tu sakrifikuar na dhuruan fitoren.

Mbas vizites ne Merseyside në orët e para të mëngjesit, Atalanta do te perballet me skuadren angleze te Liverpool, per ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Europa League 2023/2024

Në leter fillimisht Atalanta u konsiderua se nuk kishte shume shanse në Anfield, por skuadra e Gasperinit arriti ti bënte një surprizë te hidhur djemeve te Jurgen Klopp, duke i mundur ata  me rezultatin 3 me 0.

Gent Mebelli


busy
komente