HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Jürgen Gjasula: endrra e madhe nuk ka mbaruar ende !
nga Gent Mebelli   E diel, 03 Prill 2022 00:00   pdfShtypEmail

 

Jürgen Gjasula: endrra e madhe nuk ka mbaruar ende !jrgen gjasula darmstadt

Jürgen ti ishe vitin e kaluar pjese e kombetares Shqiptare dhe kishe si objektiv pjesmarrjen ne Europianin 2024 ketu ne Gjermani, por kete here nuk mjaftoi per tu aktivizuar.

A kishte ndonjë arsye për këtë?

Mendoj se ka te beje me faktin qe te SV Darmstadt vitin e kaluar luajta ne mbrojtje, ndersa per Shqiperine une luaj perpara saj, praktikisht ne poziconi me numer 6.

Lojtaret qe luajne cdo jave ne klubet e tyre, ne kete pozicion po bejne nje pune te mire dhe padxshim kane nje avantazh. Ne keto kushte eshte shume e veshtire ti konkuroj.

Mendoni se ka akoma shprese per nje ftese nga trajneri Sylvinho ?

Te presim, nominimi për Kampionatin Evropian akoma nuk ka dale.

Unë do te jap gjithçka, te bej me te miren dhe do përpiqem të ofroj veten.

Nuk ka mbaruar ende !!!

Do te perpiqemi qe ketu ne Darmstadt te arrijme endrren tone, qendrimin ne Bundeslige dhe pastaj endrra tjeter e madhe EURO 2024 nuk ka mbaruar ende.

Gent Mebelli


busy
komente