HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Elvis Rexhbecaj rock and roll ne derbin e Rinit
nga Gent Mebelli   E shtunë, 06 Shkurt 2021 00:00   pdfShtypEmail

Elvis Rexhbecaj rock and roll ne derbin e Rinitelvis rexhbecaj

Rruga që familja Rexhbecaj bëri nga fshati i vogël malor Gjonaj për në Gjermani në vitin 1999 ishte e pazakontë, Elvisi së bashku

me vëllain e tij Blendard, motren, nënën shtatzene dhe babanë largohen nga terrori serb ne Kosovës drejt Berlinit,

NE KEMBE !!!

"Babai im më çoi në Gjermani duke me mbajtur ne krahe." Tregon Elvis Rexhbecaj qe përshkruan fëmijërinë e tij ne Brandenburg si të lumtur.

Me prinder qe bene cfare munden te plotesonin deshirat e femijeve. Ndërkohë është 23-vjeçari ai që i kthen sot familjes shume lumturi

dhe ben krenar cdo shqiptar qe jeton ne Gjermani.

Karriera ne Bundeslige fillon me tranierin Bruno Labbadia i cili e aktivizon rregullisht te klubi i Vfl Wolfburg.

Por pasardhësi Oliver Glasner nuk i mbështetet planet e tija te Elvisi i talentuar. Ai huazohet në Këln ku prej një viti luan rregullisht

deri sa vjen mrekullia: "You are in history." I therrisnin shoket e skuadres ndersa kendonin duke u kthyer fitimtare

ne AUTOBUSIN e 1FC KÖLN!!!

U deshen te kalonin tre vjet qe Kölni te fitonte Derbin e Rinit kunder Borussia Mönchengladbach me dy golat e Elvis Rexhbecaj qe siguroi një vend të përhershëm në zemrat

e tifozëve të klubit me shume tradite ne Bundeslige.

Si dhe ku do të vazhdojë karriera e Elvis Rexhbecaj përtej verës është ende e paqartë. Huazimi i tij do të përfundojë pas sezonit dhe në Wolfsburg me siguri do ta kene parë

se si Elvisi kendoi ne Derbin e zjarrte.

Gent Mebelli


busy
komente