HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 16 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Enderr KUQ e ZI 2022
nga Gent Mebelli   E diel, 21 Mars 2021 00:00   pdfShtypEmail

Enderr KUQ e ZI 2022

Kombetarja shqiptare e futbollit fillon Eleminatoret e " Boterorit Katar 2022" me ndeshjen ne transfertë ndaj Andorrës më 25 mars, ndërsa më 28 mars Kuq e zinjte do të presin Anglinë në Tiranë. Takimi i tretë do të luhet më 31 mars ndaj San Marinos sërish në transfertë.

Edi Reja dhe stafi i trajnereve te Ekipit Kombetar shpall listen e Lojtareve te ftuar:

reja-hysaj 2

Megjithese ne kushtet e pandemise COVID 19 gjendja e lojtareve ne aspektin fizik duket e mire, ata jane aktivizuar rregullisht ne klubet ku luajne.

Bekim Balaj dhe Armando Sadiku mbeten jashte listes sepse Cikalleshi, Uzuni, Manaj, Broja dhe Kamberi po tregojne per momentin nje forme shume te mire sportive.

Shqetesime sjell mungesa e Abrashit dhe forma jo optimale e Memushaj dhe e Gjasules, ky i fundit vjen nga nje demtim qe e la gjate jashte fushave te gjelberta.

Me kembe te mbare !

Ne perballjen me Andoren, me guxim dhe fat kundra Anglise dhe shume kujdes ndaj San Marinos mund te marrim 7 pike!

Pike qe do na japin besimin e duhur per te shkuar me koken lart ne ndeshjet kundra Polonise dhe Hungarise. Keto jane peballjet qe mund te na japin nje vleresim normal te nivelit ku kemi arritur.

Forca Shqiperi !

Gent Mebelli


busy
komente